Лідія Федорова

Ліда Федорова – з тих, кого називають career switchers. На заняття в Навчальний центр вона прийшла не зі студентської лави, а вийшовши з другого декрету (молодшій дочці на той момент було всього три роки), маючи за плечима диплом з абсолютно не профільної спеціальності (інженер-механік зварювального виробництва) і 15 років роботи в Чернігівському політеху.

Працюючи в університеті, ти, звичайно, вже знала про Навчальний центр PortaOne. Що спонукало тебе вступити на курси? 

✅ Я вийшла з декрету на свою колишню роботу і зрозуміла, що за час моєї відсутності нічого не змінилося – і навряд чи зміниться. Вирішила, що потрібно щось змінювати самій. Тоді ж зустріла знайомого студента, який до того моменту вже закінчив курси – і він дуже радив спробувати свої сили. Він же, до речі, сказав, що важливо приділяти увагу англійській, без цього нікуди. Тому я вирішила не тільки вчитися на курсах, а й підтягнути англійську – ходила до репетитора двічі на тиждень. У мене була дуже сильна мотивація, але не влаштуватися після закінчення курсів в PortaOne, а дізнатися про тему якомога більше, зробити все можливе, щоб #війтивІТ. Це був мій виклик самій собі.

І як ти все встигала: робота, англійська, навчання, сім’я, діти?..

✅ Ну як: англійська – в обідню перерву, домашні завдання – вечорами, коли діти нагодовані і вкладені спати. Дуже вдячна моєму тодішньому керівнику, який відпускав мене на заняття в робочий час. Він говорив: “це важливі зміни в твоєму житті і ти про це не пошкодуєш”. Мені здається, він за мене переживав більше, ніж я сама!..

Виходить, на курсі ти була старша за багатьох, якщо не всіх? Тебе це не бентежило?

✅ Я звикла працювати зі студентами, так що ніякого дискомфорту не було – ні у мене, ні у них.

Що найбільше запам’яталося тобі за час навчання?

✅ Можливість ставити будь-які, взагалі будь-які питання по темі і отримувати вичерпні, доступні для розуміння, відповіді. Я була, мабуть, найбільш технічно непідкованою на курсі – тому і питань ставила більше всіх. Так ось викладач, не втрачаючи терпіння, розкладав все по поличках, поки мені все не ставало зрозуміло. У нас на курсі навіть з’явився вираз “пояснити на рівні компоту” – це Андрій Васильович (Андрій Хижняк – викладач у Чернігівській філії) пояснював снапшоти на прикладі з двома склянками. Загалом, найскладніші речі він нам доступно розповідав “на рівні компоту” – навіть для найбільш нетямущих. І це чудово, тому що новий матеріал потрібно не завчити, а зрозуміти. Ще згадую дружню атмосферу на заняттях, своїх “сусідів по парті” – ми тепер колеги, всі працюємо в PortaOne і продовжуємо спілкуватися.

Найважливіше, чому вдалося навчитися?

✅ Не здаватися, але при цьому вчасно робити паузи, щоб зовсім не “здутися”. Вірити в себе. Помічати свій прогрес. З прогресом адже яка штука: може здаватися, що ти витрачаєш так багато часу, а нічого не змінюється! Але потім, наприклад, на контрольній, раптом розумієш, що знаєш, як відповідати на всі ці питання, і всі слова, які ще кілька тижнів тому тебе лякали, тобі знайомі і зрозумілі. Так ось важливо не забувати, що такий момент усвідомлення власного прогресу обов’язково настане – і не опускати руки. Наполеглива праця обов’язково принесе плоди – але потрібно вміти радіти і маленьким крокам. Бували моменти, коли дуже хотілося все кинути. Пам’ятаю, сиділа вдома над якимось складним завданням – і нічого не виходило, жах. Вирішила: піду-но підлогу помию, раз все одно не клеїться. Помила, зробила подих, повернулася – і швиденько у всьому розібралася.

Закінчи речення: “якби не Навчальний центр PortaOne”, то …

✅ … я б зараз все ще працювала методистом у деканаті ФЕІТ (факультет електронних та інформаційних систем) Чернігівської політехніки.

Твоя найбезглуздіша помилка за час навчання?

✅ Підключити два дроти мережі до однієї UA і здивовано спостерігати, як весь поверх заметушився через раптове зникнення Інтернету.

Найяскравіший спогад про навчання?

✅ Найяскравіше  – коли вдається розібрати плутанину каверзних питань на мешапах і закрити всі завдання. Це чимось схоже на реальні ситуації, з якими я щодня стикаюся по роботі. Але на мешапах, на відміну від роботи, була однозначна впевненість, що завдання можна вирішити.

За 4 роки з моменту закінчення курсів ти виросла до Middle support engineer. Ця нова робота це твоє? Ти задоволена цими змінами?

✅ Мені дуже подобається, що робота не дає стояти на місці, потрібно постійно рости, розвиватися. Це складно, звичайно, але дуже цінно. Дуже подобається, що навколо розумні люди, з якими цікаво спілкуватися і дружити. Подобається, що можна застосовувати знання англійської.

Твоя порада нинішнім студентам.

✅ Не боятися ставити питання і робити помилки. Помилки це важливо! Приділяти кожен день (серйозно, кожен день!) хоча б 30 хвилин технічним темам і англійській. І результат такої роботи не змусить себе чекати:-)

 

Поділитися:FacebookTwitter
Приєднуйся до дискусії!