SSH Configs

Словосполучення remote office в 2020-му не вивчив тільки ледачий. Але адміністратори комп’ютерних мереж використовували технології роботи на віддалених серверах / комп’ютерах задовго до пандемії. Строго кажучи, виконання задач на різних серверах з одного робочого місця – це теж “дистанційка”. Адміністратор, який налаштовує сервер в офісі, що знаходиться в іншій будівлі чи місті – теж “дистанційник”.

Найчастіше адміністратори комп’ютерних мереж використовують протокол SSH (Secure Shell): він був розроблений в 1995-му, а вже через рік з’явилася версія 2, поліпшена і доповнена – сьогодні повсюдно використовують саме її. SSH дозволяє працювати віддалено на комп’ютері через командний рядок. На відміну від протоколу Telnet (теж відкриває віддалений доступ до сервера; розроблений в 1969, його ще називають родоначальником Інтернету), SSH дозволяє шифрувати дані, що передаються, та виключає можливість підключення до встановленої сесії ззовні. Крім того, SSH можна використовувати як обгортку для інших мережних протоколів для передачі різноманітної інформації по захищеному каналу.

Загалом, це, без перебільшення, найпопулярніший протокол для віддаленого доступу до сервера через командний рядок. Популярності SSH чимало сприяє наявність безкоштовної версії OpenSSH – деякі вважають, що вона більш безпечна, ніж платна, оскільки є доступ до вихідного коду.

Ось вам кілька цікавих статей, щоб глибше розібратися в налаштуваннях SSH-з’єднання:
How to Manage an SSH Config File in Windows and Linux (https://www.cloudsavvyit.com/…/how-to-manage-an-ssh-config…/): про базові налаштування і декілька більш специфічних прикладів
І ще корисне: як обмежити можливості користувача на віддаленій системі (Restrict SSH logins to a single-command, https://research.kudelskisecurity.com/…/restrict-ssh-login…/)

👆 Діліться й зберігайте в закладки!
Ну а на заняттях ми розбираємо цей інструмент досить детально. Ненав’язливо нагадуємо, що наступний набір – восени 😉

Поділитися:FacebookTwitter
Приєднуйся до дискусії!