ТОП-5 міфів про IT-сферу

Поговоримо сьогодні про ТОП-5 IT-міфів, які ми успішно розвінчуємо в Навчальному центрі PortaOne. Своїми спостереженнями поділився наш едьюкейшн-менеджер Андрій Хижняк, який 13 років викладає в @portaone.education

Міф 1. Потрібна профільна освіта для старту в IT

Щоб стати айтішником достатньо мати мотивацію, наполегливість і дисципліну. Якщо говорити мовою чисел, то на поточний навчальний сезон у вересні було зараховано 160 студентів, і з них 66 мають зовсім нетехнічну освіту. Математичний склад розуму, звісно, стане в нагоді, але не є обов’язковою умовою для успішного старту. Знайти роботу в сфері IT може практично будь-який ентузіаст.

Міф 2. Усі айтішники – програмісти

Звісно, це не так. Серед нас є UI/UX дизайнери, веб-розробники, адміністратори систем, мереж та баз даних, DevOps-інженери, інженери технічної підтримки, аpplication-інженери, тестувальники ПЗ, спеціалісти з кібербезпеки. Існують навіть IT-спеціальності гуманітарного профілю – інтернет-маркетологи, IT-рекрутери, бізнес-аналітики та project-менеджери. Більш детально – читайте в наших дописах за тегом #portaone_education_itcareer і виберіть ту професію, яка максимально відповідає вашим бажанням та скілам.

Міф 3. Дівчатам дуже важко знайти себе в IT

Так, поки що у сфері IT чоловіків більше, ніж жінок. Проте із кожним роком ця статистика невпинно змінюється на користь дівчат. В цьому році із 160 слухачів майже чверть – це прекрасні та розумні дівчата. Зазирність у тег #portaone_education_success_story і надихніться історіями успіху наших дівчат. В ІТ немає місця гендерній нерівності й стереотипам, якщо є знання, досвід і мотивація — ніхто не буде дивитися на гендер.

Міф 4. Я занадто старий (або молодий), аби вчити програмування/Лінукс/бази даних тощо

На щастя, бажання досягти успіху ніяк не залежить від віку. За 13 років роботи Навчального центру PortaOne ми випустили більше ніж півтори тисячі студентів, і в нас є кейси із навчанням як 50-ти річних студентів, так і школярів, які бачать своє майбутнє в IT-галузі.

Міф 5. Айтішником можна стати легко і швидко

Дехто приходить на IT-курси із однією метою – вже через півроку заробляти великі гроші. В реальності ІТ — надсучасна сфера, і звична всім послідовність «навчився — працюєш — заробляєш» тут не актуальна. Тому не вірте обіцянкам «Стань айтішником за місяць». Не станете. Вчитися доведеться постійно. Замість стабільності — тільки рух вперед. А почати можна разом із @portaone.education.

Поділитися:FacebookTwitter
Приєднуйся до дискусії!