Через BaS і BaD – до позиції DevOps

Продовжуємо наповнювати наш портал цікавою інформацією про Навчальний центр. Сьогодні – інтерв’ю із випускником PortaOne Education Center – Володимиром, який пройшов великий шлях від студента до позиції DevOps-інженера у команді PortaOne.

✅ Вітаємо, представтесь, будь ласка.

Мене звати Володимир Богдан, я студент в НУ “Чернігівська політехніка”, моя спеціальність – комп’ютерна інженерія.

✅ Як дізналися про стажування і які фактори були вирішальними для прийняття рішення про участь у відборі?

Перший дотик із центром – це програма ‘Become a support engineer’ (BaS), про неї я дізнався від друзів, які однозначно сказали, що треба спробувати 🙂 Я пройшов відбір, і далі – стажування. Наступним було стажування ‘Become a developer’ (BaD), про нього я дізнався із телеграм-каналу education-центру.

✅ Ви пройшли обидві програми. Це доволі рідкісне явище, адже напрямки і сфера інтересів зовсім різні. Наскільки очікування від програм виправдались?

Щодо обох програм враження виключно чудові.

BaS дав мені сильні знання по лінуксу та мережам. Такого інтенсивного навчання в мене раніше не було).

BaD – це зовсім інше. Тут зберігається основне правильно – інженер повинен бути якомога більше самостійним, і сам процес досягнення мети повністю в руках стажера.

✅ Як оцінюєте свої знання ДО програми і ПІСЛЯ.

Ці дві програми фактично навчили мене 75% того, що я зараз знаю. Мені дали чудову базу по лінуксу, мережам, навчили командної розробки, показали як працювати і досягати мети самостійно.

✅ Що найбільше запам’яталось із періоду навчання у PortaOne Education Center ?

У BaS – це звичайно мешапи і маленькі ранкові опитування від викладача).

По BaD – розуміння того, що головне – не шляхи і методи досягнення цілі, а результат. Не важливо, яку ти мову використовуєш, головне – досягти мети, і залишити після себе такий код, в якому інший інженер може розібратися за пару хвилин.

✅ Які аспекти навчання виявилися найбільш складними/ несподіваними/ цікавими/ приємними?

Найбільш неочікуваним був підхід викладачів, які справді хочуть тебе навчити. Причому не лише чомусь конкретному, а загалом тим софт-скілам, які дадуть змогу вчитися самостійно і дуже швидко.

✅ Скільки часу займало стажування?

Що BaS, що BaD займали мінімум по 4 години в день. Але перша програма – то був інтенсив з великим обсягом інформації, тож доводилося приділяти додатковий час, щоб краще розібратися.

✅ З ким із менторів працювали і які ваші враження про методи і формат стажування?

На програмі BaS моїм викладачем був Андрій Хижняк. А на програмі BaD – Сергій Долгополов. Що Андрій, що Сергій навчали мислити обʼємно та глобально, а не зациклюватися на якихось помилках.

  Ким працюєте зараз? 

Як не дивно, я зараз працюю DevOps-інженером в команді iPaaS. Тож, як бачите, шлях до цієї сфери може бути досить нетривіальним.

✅ І які знання/навички, отримані в Навчальному центрі, потрібні вам зараз у реальному світі для вирішення реальних комерційних задач?

Практично всі знання, які отримав на цих програмах, мені зараз необхідні. Але іноді хочеться пройти курс по лінукс знову; є моменти, які вже встиг підзабути).

✅ Що порадите, щоб успішно пройти стажування?

Головне – не здаватися, якщо чогось не розумієш і помиляєшся. Ти для того і потрапляєш на стажування, аби вийти із зони комфорту і навчитися чомусь новому.

✅ Чи порадите ви своїм друзям (однокурсникам, колегам) програми Навчального центру PortaOne? 

Звичайно! Я рекомендую обидві програми, бо це можливість отримати справжні знання 🙂

Поділитися:FacebookTwitter
Приєднуйся до дискусії!