– Які теми ти викладаєш студентам?
– У різний час різні. Зараз, наприклад, це Linux-адміністрування, мережі, бази даних (MySQL), веб-сервери, VoIP-телефонія. До цього – Perl і Python, а ще до приходу в PortaOne викладав студентам СумДУ обчислювальну геометрію, 3D графіку і комп’ютерну анімацію. Зараз 3D графіка – це моє хобі.
– А яка з цих тем – твоя найулюбленіша? Чому?
– Важко сказати! У кожної є своя родзинка, та й всі вони так чи інакше пов’язані між собою. Скажімо так, спочатку інтерес був до мереж і Лінуксу, потім він переріс у суміжні напрямки.
– Як ти став викладати в Education Center PortaOne?
– Раптово. Це було в листопаді 2012-го – тоді я був аспірантом в університеті, читав лекції четвертому і п’ятому курсам, і вже збирався закінчувати викладацьку діяльність. Саме тоді мене порекомендували в якості викладача Education Center PortaOne. За мною прислали машину, привезли на інтерв’ю – і ось я тут!
– Найяскравіший випадок з практики?
– Ой, та багато було різних випадків. Одного разу раптово вимкнулося світло в нашій аудиторії – але заняття ми вирішили не скасовувати. Добре, що на ноуті вистачило заряду! В результаті вийшло досить затишно: всі з телефонами-ліхтариками, атмосфера сприяла неформальним розмовам, як біля вогнища. Той випадок, коли форс-мажор приносить якусь користь і різноманіття в буденні процеси.
– Твоя порада студентам.
– Не бійтеся складних задач! Головне – розібратися з причиною проблеми, а для цього потрібно терпіння і наполегливість. Найцінніше, що у вас є, – це навіть не знання (врешті-решт, якщо чогось не знаєте – завжди можна почитати / подивитися), а ваш особистий досвід. Тому не бійтеся помилок і випробовуйте різні варіанти рішень.
– А чому ти вчишся у своїх студентів?
– У них дуже свіжий, часом несподіваний погляд на звичні речі, вони часто задають оригінальні питання, які змушують переосмислити усталені для мене явища. В результаті нерідко знаходяться нові незвичні рішення типових задач.
Все це і мене стимулює не закостеніти і розвиватися далі.