– Коли ти зрозуміла, що хочеш працювати в PortaOne?
– Я вже вчилася в Навчальному центрі і потрапила в Топ-10 кращих студентів. Нас покликали на міні-турнір з боулінгу з хлопцями з Порти – це був такий міні тім-білдінг: познайомитися, задати свої питання. Я до цього якось не вірила, що можна ось так, після безкоштовних курсів потрапити на роботу в IT. А в той момент раптом усвідомила, що важливий не бекграунд, а твої результати тут і зараз. Ну і хлопці сподобалися: дуже веселі і прості.
– Як ти взагалі дізналася про навчальний центр PortaOne?
– Я не раз чула про курси від PortaOne в нашому університеті, бачила пости в FB, а ще знайомий, який їх проходив, розповідав, що там складно і дуже цікаво. До початку навчання я була знайома тільки з Windows – але, як людина азартна, вирішила все ж зареєструватися і протриматися хоча б до середини навчання. Сказано-зроблено: поставила собі нагадування, щоб не пропустити оголошення про наступний набір, і активно моніторила інформацію.
– Що найбільше запам’яталося за час навчання?
– О, відчувати себе переможцем після мешапів і домашніх завдань! Мешапи (наші контрольні роботи/тести) – це завжди було ду-у-уже цікаво, захоплююче, але при цьому і дуже складно. А ще, запам’яталося, як Роман Волков (викладач Сумського відділення) з душею підходив до процесу навчання: це завжди дуже мотивувало. А ще група у нас була дуже дружня і позитивна.
– А що найважливіше, чого тобі вдалося навчитися?
– Якщо щось пропустила по навчанню, наганяти відразу, не відкладати на потім: зіб’ється ритм, і буде тільки складніше. А ще, я усвідомила, як важливо вчасно давати собі перепочинок, щоб подивитися на завдання з іншого боку.
– Продовж речення: Якби не навчальний центр PortaOne, то …
– … я б ще довго шукала свій шлях. А ще – я б досі думала, що в IT можна потрапити, тільки закінчивши спеціалізований факультет і вже маючи базові скіли.
– Сама безглузда помилка за час навчання/чого хотілося б уникнути?
– Помилки не згадуються, але точно скажу, що “постріли самій собі в ногу” (коли сама собі влаштувала проблему: щось випадково видалила, не те рестартанула, сама все зламала) траплялися часто. Ну і зараз я б менше сумнівалася при виборі відповідей на квізах з теорії. І чого вони мені так складно давалися?..
– Який у тебе найяскравіший спогад про навчання?
Коли Рома грав музику через наші системники.
Коли перші скрипти запрацювали як треба.
А ще відновлення реплікації: коли з першого разу нічого не зрозуміла, і з другого теж… а потім все раптово запрацювало!
– Що порадиш нинішнім студентам?
– Помилятися не страшно – страшно сидіти без діла. Так що не потрібно панікувати в разі помилки. А ось команди, які вже були випробувані і не дали потрібного результату, краще запам’ятовувати, або зберігати в текстовий файл. Обов’язково потрібно подружитися з Google! А ще – не розслаблятися, коли справа дійде до SIP/RADIUS, це дуже стане в нагоді.
Будьте як Юля – не пропустіть наступний набір! Можна ставити нагадування на вересень-2021.