DNS

Починаємо поступово переходити зі святкового режиму в робочий: сьогодні будемо розбиратися, що таке Domain Name System.

Ми звикли, що щоб потрапити на певний сайт, потрібно просто ввести його назву в рядок браузера. Але при відправці запитів на необхідний нам веб-сервер, системи використовують аж ніяк не доменне ім’я (послідовність літер, яка, як правило, утворює слова, зручні для запам’ятовування), а IP-адресу (тобто, послідовність цифр). Якщо людям, щоб потрапити в потрібний будинок, потрібно знати вулицю і номер будинку, то в комп’ютерних мережах для цього використовують саме IP-адреси. Але яким чином відбувається співставлення зручної для людини назви сайту і відповідної їй IP-адреси?

Щоб вирішити цю проблему, як раз і придумали (десь в середині 80-х) Domain Names System – розподілену систему взаємопов’язаних серверів, завдання якої – “переводити” з “людського” на “комп’ютерний”, тобто перетворювати слова в цифри. Власне, DNS робить ту ж роботу, що і список контактів у вашому телефоні: щоб зателефонувати, ви, швидше за все, не натискаєте цифри, а просто вибираєте абонента зі списку контактів. З огляду на те, що в світі зареєстровано більше 300 мільйонів доменних імен (при цьому нерідко різні домени можуть мати однакові IP та навпаки – одному домену може відповідати кілька різних IP) – це не проста і дуже відповідальна задача.

В цьому відео https://www.youtube.com/watch?v=2KzpGjn7M9s – інформація про інструменти діагностики DNS (nslookup, dig, host). Тривалість відео – всього 11,5 хвилин, можна дивитися в прискореному режимі – але, швидше за все, навпаки, захочеться передивитися ще раз, щоб розібратися.

Може, і ви знаєте цікаві публікації за темою?

Поділитися:FacebookTwitter