▶️ 1. В який саме проект будуть залучені учасники?
Наразі відповісти неможливо, адже проект підбирається з урахуванням знань, можливостей та інтересів учасників конкретного набору. Тобто лише після формування команд учасників буде обраний проєкт в залежності від скілів учасників та поточних завдань відділу, але орієнтовно це буде проєкт під UNIX-системи на одній із наступних мов – Perl, Python, Typescript, С/С++.
Чому Perl? Одна із груп буде робити проект, використовуючи саме мову програмування Perl. У компанії є декілька підрозділів, які розробляють компоненти (частини продукту), використовуючи цю мову.
Усі завдання реальні, цікаві та корисні, і в будь-якому разі стануть вагомим експірієнсом. Це може бути проєкт, пов’язаний із мережевими технологіями, або, якщо ви знаєте “мови фронтенда”, веб-застосунок. Для прикладу наведемо декілька минулорічних проектів: реалізація IM серверу, сервер тайм трекінгу, система відображення навантаження та планів відділу, система автоматичної перевірки налаштувань серверу IP телефонії, CRM-система для внутрішнього користування.
▶️ 2. Як це виглядає в реальності?
Наголосимо, що це не навчання. Групі пропонується проект, який ви маєте виконати від початку і до кінця – requirement, solution design, decomposition, coding, testing, release. Це якщо коротенько 🙂 Все відбувається під керівництвом ментора, який щоденно аналізує ваші крокі і дає свої рекомендації.
Як це приблизно відбувається: оголошуємо набір на стажування, розглядаємо заявки, відбираємо цікавих на наш погляд кандидатів (які мають базу і певний досвід), оцінюємо іх скіли. Наприклад, бачимо, що маємо 2 бекенд-розробників, 1 “фронтендера” – підшукуємо проєкт, який може закрити ця команда. Може по факту сформується інша команда із учасниками, які знають C#, C++, тоді підберемо проект пов’язаний із мережевими технологіями.
Проєкт може бути cуто навчальний або створюватись по запитам інших відділів. Нам важливо побачити стажерів в дії – ментор оцінює їх відповідальність, їх комунікацію в команді, логічне мислення, ставлення до задачі, шляхи пошуку проблеми, якість професійного розвитку за час стажування.
І вже потім по результатам стажування можна отримати постійний офер, приєднатися до команди PortaOne і почати працювати над комерційними продуктами компанії. Стажерів дуже рідко допускають до вихідного коду нашого продукту.
▶️ 3. Формат стажування?
Це офіційне працевлаштування, щось на зразок випробувального терміну. В разі успішного закінчення програми, вам запропонують працевлаштування на постійній основі. Можлива дистанційна робота. Обладнання при необхідності предоставляємо.
▶️ 4. Яка кількість учасників? Та взагалі які шанси потрапити у програму та працевлаштуватись в подальшому?
Ми не маємо жорстких рамок щодо кількості, розглядаємо необмежену кількість заяв.
Як показує практика, в результаті стажування офер отримує приблизно 30%, іноді – 50%. Дуже багато залежить від вашої наполегливості і старанності. Важливо продемонструвати не лише знання, а саме прогрес, швидкість і якість професійного росту.
▶️ 5. Які вимоги до кандидатів і критерії відбору?
З цього приводу рекомендуємо до прочитання інтерв’ю із Сергієм Долгополовим, менеджером відділу розробки та ведучим розробником компанії, який приймає активну участь у програмі як один з менторів.