Чарівні жінки в ІТ. Історія Євгенії Лобко

“Чарівні жінки в ІТ” – саме з таким заголовком ми публікуємо наш черговий матеріал про успішне навчання в PortaOne Education Center.

І сьогодні ви можете ознайомитися із історією Євгенії Лобко, яка у 2022 році закінчила програму стажування Become A Support Engineer та вже майже рік працює в якості інженера технічної підтримки.

– Євгеніє, розкажіть в двух словах про себе і ваш бекграунд?

Я не світчер. Освіта у мене профільна, маю диплом по спеціальності “Комп’ютерні системи і мережі” і працювала системним адміністратором 8 років, але з системами на базі Windows. Тож особливих знань по програмі навчання в мене не було.

– Як дізналися про наш освітній центр і які фактори були вирішальними для прийняття рішення про участь у відборі?

Дізналася про курси в одному з телеграм каналів з вакансіями. Серед можливостей, які надавала програма, мене більш за все зацікавив віддалений формат працевлаштування і ґрунтовна підготовка новачків перед початком роботи.

– Наскільки очікування від програми виправдались?

На 100%. З Linux я раніше не стикалась, але програма курсу була повністю зрозумілою. Було вдосталь практичних завдань: я перестала боятись командного рядка, значно краще стала орієнтуватися в системі і каверзних інструкціях по Linux.

– Що найбільше запам’яталось із періоду навчання у PortaOne Education Center?

Запам’ятались мешапи: маєш вхідні дані, кінцеву ціль, і найближчі декілька годин самотужки розплутуєш цей квест. Звісно, коли я зовсім застрягала, мені допомагали. Але не відповіддю “в лоба”, а натяком, навідним питанням, щоб врешті решт я сама побачила рішення.

– Які аспекти навчання виявилися найбільш несподіваними і цікавими?

Новою й ефективною виявилась методика, коли попередньо ти знайомишся із теоретичним матеріалом, іноді – виконуєш практичні завдання, а вже на сесії ментор пояснює незрозумілі моменти, задає питання, аби зрозуміти чи вірні знання засвоїв стажер. На такі обговорення наша група іноді могла витратити і дві години, але такий формат значно ефективніший для засвоєння матеріалу, ніж просто лекція з певної теми.

– Які ваші враження про менторів?

Наша група працювала з Романом Волковим. Враження виключно позитивні. Роману вдавалося розпалити інтерес до того, що ми вивчали, спонукати глибше розібратись в темі, заняття проходили легко і невимушено.

– Скільки часу займало стажування ?

Десь годин 6. Я не вкладалась у анонсовані 4 години, доводилось щось догуглити, десь передивитись чи перечитати двічі.

– Які знання/навички, отримані в Навчальному центрі, потрібні вам зараз у реальному світі для вирішення реальних комерційних задач?

Всі отримані знання тепер використовуються: базові з Linux, знання роботи мереж, MySQL, VoIP, SIP.

– Чи порадите ви своїм друзям (однокурсникам, колегам) програми Навчального центру? І що потрібно, аби успішно пройти стажування?

Так, порадила б. Будьте готові приділяти час навчанню, переглядати додаткові матеріали (якщо щось лишається незрозумілим), вчитись формулювати думки і не соромитись ставити питання. І тоді все вийде!

Поділитися:FacebookTwitter