– Богдане, розкажи в двох словах про себе, власний напрямок інтересів і як опинився серед учасників Become A Developer?
Я – магістр телекомунікацій та радіотехніки Національного університету “Львівської політехніки”. Вивчав С/С++ і закінчив повноцінний Java-курс. Слідкував за наборами від PortaOne Education Centre і подав заявку на літнє стажування.
– Чи важким був для тебе відбір у програму? Чи вважаєш завдання і вимоги занадто високими?
Я люблю вирішувати логічні задачі, тому тестування (англійська, логіка, технічний тест) було цікавим. Чесно? Пройшов без великих зусиль. Далі – була співбесіда по загальним технічним знанням з програмування і фінальна із майбутнім ментором. Не вважаю вимоги занадто високими.
– Що найбільше запам’яталось із періоду стажування у PortaOne Education Center ?
Робота в команді. Особливо якщо це перший реальний досвід на реальному проекті. Саме робота в команді – це один з ключових софт скілів, який я набув в результаті стажування у PortaOne Education Center.
– З ким із менторів працювали і які ваші враження про методи і формат стажування?
Під час стажування працював з Сергієм Долгополовим, ведучим розробником компанії та ментором по програмі BAD. Загалом основний фокус у програмі робиться на самостійне опрацювання матеріалу (стажування – це не навчання!), проте щодня є можливість отримати настанови у правильному напрямку, порівняти ті чи інші технічні рішення, враховуючи багаторічний досвід ментора та дізнатись про best practices.
– Чи відчуваєш “стрибок” у знаннях ДО програми і ПІСЛЯ?
До програми я мав базові теоретичні знання і бажання розвиватись. Під час стажування я отримав безцінний досвід роботи на реальному проєкті і в команді. А також великий плюс – то можливість отримувати поради від ментора, який має дійсно багаторічний стаж у розробці. Це відіграло значну роль в успішності нашого тестового проєкту.
– Які саме знання/навички, отримані в Навчальному центрі, потрібні тобі зараз у реальному світі для вирішення комерційних задач?
Це: робота з тікетами, написання документації, спілкування з клієнтами, врахування їх побажань та нюансів щодо проекту. Та і загалом робота в команді з реальними рішеннями, які мають потенційний вплив на структуру та фінальний вигляд проекту.
– Що порадиш, щоб успішно пройти стажування?
Цитуючи Сергія: “Робота розробника – це постійне навчання і робота з новим та невідомим”. Тому, щоб успішно пройти стажування, потрібно бути наполегливим у вивченні нових технологій та вміти динамічно підлаштовуватись під сучасні вимоги ринку.
– Чи порадиш своїм друзям програми Навчального центру?
Дану програму Become a Developer однозначно пораджу людям, які хочуть розвиватись у напрямку software engineering. Якщо ви любите вирішувати складні проблеми, логічно мислити та знаходити рішення, то ця програма надасть вам безліч можливостей застосувати свої навички на практиці
Богдане, дякуємо за твій час і корисну інформацію щодо стажування в програмі.