Костянтин Грунтов про стажування джуніор-девелопера

Костянтин прийшов на стажування в PortaOne Education в лютому 2023 року. І це була вже друга спроба пройти відбір! Про свій шлях до позиції девелопера Костянтин розповідає далі.

  1. Костянтине, розкажіть, з яким бекграундом ви прийшли на програму і яким бачите свій шлях в ІТ.

Взагалі, моя діяльність до стажування в PortaOne Education не мала жодного зв’язку з ІТ-індустрією. В минулому я був event-менеджером, організовував приватні вечірки в Чернігові і Києві, а також володів декількома YouTube-каналами та створював власні відео. 

Проте, близько двох років тому мені дуже захотілося змінити свою діяльність і зайнятися чимось більш стабільним. Я розпочав експериментувати з різними спеціальностями. Спочатку спробував рекламу, був керівником рекламного відділу невеликої компанії. Потім зацікавився тестуванням програмного забезпечення. Однак, тільки після того, як спробував програмувати, зрозумів, що саме в цьому напрямку я дійсно хочу розвиватися.

У сфері ІТ мене зараз цікавить багато різних речей, але через обмеженість доби у 24 години мені доводиться встановлювати пріоритети. Мене цікавлять мережі, робота з аудіо і відео, веб-розробка, кібербезпека, менеджмент і нейронні мережі. Звичайно, у всіх цих напрямках неможливо розвиватися одночасно, тому наразі я вивчаю лише те, що потрібне для моєї роботи, але залишаюся свідомим та спостерігаю за іншими напрямками, хоча наразі не глибоко поглиблююся в них.

  1. Як дізналися про стажування і чому саме вирішили прийняти участь у відборі?

Взагалі про PortaOne Education я дізнався від кількох друзів, вони порадили мені почати з курсу “Linux Administration” та “Become a Developer”, бо самі розпочинали кар’єру айтішника з цих програм і вважають їх найкращим стартом для новачка в програмуванні. 

Але саме мій шлях був довгим і тернистим. Перша моя спроба пройти курс Linux&Networks у резервній групі була невдалою, через початок війни я закинув навчання. Нажаль. Через кілька місяців влітку 2022 я спробував перший раз потрапити у програму “Become a Developer”, проте в той момент моїх знань було недостатньо.

Але я не здавався – продовжив навчатися та розвиватися із розумінням, що через кілька місяців буде наступний набір. І я дійсно робив усе можливе, щоб збагатити свої знання до цього терміну – успішно завершив практичний курс з Python, отримав державний грант на безкоштовне навчання в одній з IT-шкіл (і успішно його закінчив), пройшов кілька курсів на Coursera та активно працював над власними проектами.

І в цей час знову відкрилась можливість пройти навчання на курсі Linux&Networks Administration. Вже восени 2022 я повноцінно долучився до групи і закінчив курс. Отже за майже рік я значно покращив свої навички у Python, адмініструванні Linux, розібрався в мережах та отримав практичні навички у веб-розробці.

І з цим багажем я знов подав заявку на участь у програмі “Become a Developer” у лютому 2023, легко пройшов всі тести та співбесіди і вже з другої спроби потрапив на програму стажування, яку наразі успішно закінчив.

  1. Які знання (на вашу думку) повинен мати заявник, аби успішно пройти відбір і стажування?

Дуже важливо мати базові знання Linux, оскільки у проєкті вам доведеться працювати саме з цією операційною системою. Глибоке розуміння мережевих технологій також буде дуже корисним для успішного проходження співбесіди. Однак, найважливіше – це вміння писати код і застосовувати свої знання на практиці. Останнє має велике значення, оскільки теоретичні знання без практичного застосування мають мало сенсу.

  1. Над яким проєктом Ви працювали і з яким стеком технологій?

У нас була команда з двух людей + тімлід, який нас навчав. Ми писали SIP-месенджер на мові C++. Я писав серверну частину, мій колега – клієнтську. Я закріпив свої знання по мережам, ознайомився з SIP протоколом, попрактикувався з Git, навчився створювати контейнери в Docker і запускати їх через docker-compose. Але найбільш цікавим було вчитися писати на C++, оскільки ця мова має багато нових для мене речей, яких немає в Python. C++ дав мені змогу подивитись на програмування зовсім під іншим кутом, що, на мою думку, дуже допоможе мені у майбутньому. 

  1. Що найбільше запам’яталось із періоду стажування у PortaOne Education Center ? Які аспекти стажування виявилися найбільш складними/ несподіваними/ цікавими/ приємними?

Загалом, особисто для мене, стажування в PortaOne Education було дуже складним випробуванням. Так вийшло, що я потрапив в команду C++, але при цьому C++ я побачив вперше саме на цьому стажуванні. Нова команда, нова посада, нові технології і нові процеси, нова для мене мова. Найбільше мені запам’яталося, як побудований робочий процес в компанії під час стажування у PortaOne Education Center, зокрема використання системи Gerrit. 

Спочатку мені було дуже складно у всьому розібратись, але на фінальній стадії я отримував тільки задоволення в роботі з кодом і додаванням його до репозиторія. Тож з точки зору мого росту як спеціаліста, це були найбільш продуктивні 3 місяці в моєму житті. 

  1. Наскільки очікування від програми виправдались? Чи порадили б ви програму своїм друзям?

Очікування повністю виправдалися, і я б безумовно рекомендував цю програму. Впевнений, що за таку програму зараз люди готові платити гроші, адже початківцям-програмістам дуже важко отримати перший досвід у програмуванні. А програма “Become a Developer” саме і надає справжній практичний досвід. І навіть якщо ви не пройдете стажування і не зможете залишитись у команді PortaOne, ви отримаєте дуже круті знання і навички.

 

Поділитися:FacebookTwitter
Приєднуйся до дискусії!