DHCP

Трошки побутової магії. Ось уявіть, ви прийшли до кав’ярнi і поки чекаєте свою каву, вирішили перевірити пошту. Ви ввели пароль – і ваш телефон підключився до мережі Wi-Fi. Але чому це стало можливо? Хто присвоїв вашому телефону IP-адресу, маску підмережі, хто розповів до якого роутера і DNS-сервера звертатися? Як взагалі влаштовано підключення пристрою до мережі і які процеси при цьому відбуваються?

За все ось це диво відповідає DHCP-сервер: він отримує запити від DHCP-клієнтів (зазвичай вони функціонують на телефонах, комп’ютерах та інших пристроях, які потрібно підключити до мережі) і привласнює їм потрібні параметри.
Технологія DHCP (Dynamic Host Configuration Protocol) була придумана спеціально для того, щоб полегшити нам життя і не замислюватися над тим, що ж відбувається “під капотом”, поки наш пристрій шукає мережу. На заняттях ми розбираємо цю тему трохи більш детально, а поки – ловіть оглядову статтю:
✅ Understanding the basic operations of DHCP https://www.netmanias.com/en/post/techdocs/5998/dhcp-network-protocol/understanding-the-basic-operations-of-dhcp
Яким чином DHCP-сервер видає IP-адреси? Яким чином кінцевий пристрій посилає запит DHCP-серверу, якщо IP-адресу до цього моменту йому ще ніхто не призначив?.. З чого складаються запити до DHCP-сервера? Читайте і дізнаєтеся! Час на читання – близько 20 хвилин, але можливо, якісь моменти доведеться перечитувати. І так: навіть якщо ви вже чули про DHCP, в статті напевно знайдете нову для себе інформацію.
✅ Після детальної статті відмінно зайде ось це відео https://www.youtube.com/watch?v=S43CFcpOZSI: 5,5 хвилин зрозумілого пояснення зі слайдами – те, що потрібно, щоб закріпити матеріал.

Поділитися:FacebookTwitter