Flipped-classroom модель

Сьогодні трішки більше розповімо про нашу модель навчання, так звану flipped-classroom модель. Це сучасний підхід до організації навчального процесу, коли “домашня” і “класна” робота по факту міняються місцями.

В традиційному класі нижчі рівні навчання, такі як запам’ятовування і розуміння, відбуваються безпосередньо у групі учнів за участю лектора (вчителя, ментора), в той час як вищі рівні когнітивної діяльності (наприклад, відтворення) залишаються на самостійне опрацювання поза класом.

В рамках PortaOne Education Center навчання перевернуте. Наші студенти мають ознайомитися із теорію ДО початку заняття, тобто розібрати певну тему і підготуватись до її обговорення самостійно. Для цього на внутрішньому освітньому порталі підготовлені відео-матеріали та презентації.

Великий плюс такого підходу в тому, що кожен студент самостійно опрацює теоретичний матеріал – в своєму темпі і стільки разів, скільки йому потрібно для максимального усвідомлення того, що відбувається.

А вже на інтерактивному занятті разом із ментором група обговорює вивчену тему і проходить занурення у практику. Задача викладача на цьому етапі – зрозуміти, як зайшла теорія, розкласти матеріал “по поличкам” в разі виникнення питань і допомогти виконати практичні завдання.

Наведемо результати дослідження, проведеного британськими вченими: учні і студенти, які навчаються по моделі Flipped Classroom, на 28% успішніше за своїх однолітків, що відвідують заняття у традиційному форматі.

Звісно, такий підхід вимагає більш глибокого занурення викладачів у навчальний прогрес кожного студента, але результат вартий того!

Кого зацікавила така модель навчання більш детально, рекомендуємо до уваги книгу “Flip your classroom: Reach every student in every class every day”, Jonathan Bergmann та Aaron Sams вважаються авторами цієї концепції.

Поділитися:FacebookTwitter
Приєднуйся до дискусії!