Iспит для сильних духом

У перекладі з англійської, mash up – змішати, заплутати. Невипадково ми обрали таку назву для наших “контрольних робіт”. На відміну від контрольних робіт і іспитів, звичних нам зі школи і студентського життя, завдання машапів – не просто перевірити знання, а зробити це в умовах, максимально наближених до вирішення реальних робочих завдань – а вже вони-то заплутують не на жарт!

Формат машапів дозволяє зрозуміти, чи здатний студент застосовувати весь наявний у нього комплекс знань, чи вміє він мислити логічно, чи розуміє суть. Якщо в звичайних контрольних і тестах, як правило, десятки питань, в машапах – не більше п’яти, до того ж, вони досить прості – але це тільки на перший погляд. На практиці ж для того, щоб відповісти на ці питання, потрібно згадати все, чому вчився – і можливо, прямо під час машапа розшукати ще й якусь нову інформацію. Студенти розповідають, що на машапах вони іноді дізнаються більше, ніж за повноцінну лекцію.

Наприклад, студенти отримують завдання встановити програму FTP клієнта. Зазвичай це робиться однією командою yum install ftp. Але при спробі виконати команду видається повідомлення про відсутність доступу до мережі. Вирішуєш проблему з мережею – випадає повідомлення host not found. Потім з’ясовується, наприклад, що хост не знаходиться тому що не налаштований DNS. Полагодив DNS, репозиторій знайшовся, але немає місця для скачування пакета. У підсумку завдання, яке спочатку виглядало мало не примітивним, виливається в нетривіальний траблшутинг – зовсім як в реальному житті. При цьому треба встигнути вкластися в часові рамки.

Тобто машапи занурюють студентів в умови, максимально наближені до “бойових”: студенти можуть “приміряти” на себе майбутні робочі завдання. Крім того, такий формат тренує стресостійкість, звичку пошуку потрібної інформації – адже користуватися на машапі можна всім, чим завгодно: гугл, конспекти, навчальні відео. Забороняється тільки спілкуватися один з одним. Щоб студенти не зациклювалися на невдачах, викладачі дають підказки через певні періоди часу. Це впливає на загальний бал, зате допомагає впоратися зі ступором і продовжити вирішення завдань.

Раніше машапи були тільки в самому кінці навчання, проте на цілих чотири години – іспит для сильних духом! Тепер вони проводяться в кінці навчального модуля, за курс виходить 7-8 машапів, студенти встигають натренуватися –  і згадують про них, ви не повірите, з теплотою. Напевно, справа в приємному почутті, що вдалося впоратися зі складним завданням, відчути себе переможцем, і відчути, що всі місяці навчання були не дарма, і отримані знання реально працюють. У відгуках про програму навчання більше 80% студентів пишуть, що машапи безумовно входять в число занять, які їм сподобалися найбільше за час навчання (а деякі навіть просять збільшити їх кількість).

Хіба так ставляться до звичайних контрольних робіт та іспитів?..

Приходьте, загалом, до нас на курси – спробуєте самі!

Поділитися:FacebookTwitter