Eda i mozg

Книга “Їжа і мозок”

Після довгої низки свят особливо важко повертатися до повноцінної роботи або навчання. Причина – не тільки в неправильному режимі дня, але і в харчуванні. Олів’є, шампанське і святкові імбирні пряники – далеко не найкорисніша їжа, і вона аж ніяк не сприяє працездатності. Що б таке з’їсти, щоб, нарешті, остаточно виринути з святкової дрімоти і “розгойдати” свій мозок на повну потужність? ..

Книга “Їжа і мозок” невролога і нутриціолога Девіда Перлмуттера, бестселер за версією New York Times, – якраз про це. До числа продуктів, які негативно впливають на розумові здібності і працездатність в цілому, Перлмуттер відносить продукти з високим вмістом вуглеводів (привіт, солодощі!) і глютену (каші, хліб, здоба). Причина – в харчових звичках, які сформувалися ще у наших предків: ті їли м’ясо, зелень і коріння, а ось вживання зерен рослин набуло широкого вжитку відносно недавно – і в таких кількостях, в яких їсть крупи сучасна людина, з ними впорається далеко не кожен організм.

Мозок, буквально, – найжирніший орган нашого тіла, на 70% складається з жирів, і саме хороші, правильні жири підвищують його працездатність (а також – достатня кількість сну). Загалом, читайте, чим замінити смаколики і каші, які тести потрібно здати, щоб перевірити, чи входите ви в групу ризику, і як зробити “зарядку для мозку”. Найголовніше – там є покроковий план, як за 4 тижні перебудувати свої харчові звички, щоб зробити їх більш здоровими: в тому числі, зразкове меню і навіть рецепти. К-Користь!

Поділитися:FacebookTwitter