30, 20 та навіть ще 10 років тому “програмістами” називали всіх, хто так чи інакше пов’язаний із комп’ютерами, системами зв’язку та програмуванням. В сучасному світі з’явилось нове слово “айтішник”. Цим супергероям також приписуть безліч властивостей – від вміння програмувати мікроконтролери до створення математичних моделей віртуального всесвіту.
Проте в реальності є велика кількість IT-спеціальностей, які ДУЖЕ відрізняються одна від одної – розробники ПЗ, адміністратори систем та мереж, архітектори баз даних, DevOps-інженери, тестувальники ПЗ, спеціалісти з кібербезпеки. Про деяких супергероїв ми писали раніше, можете почитати цей розділ на нашому порталі, дізнаєтесь детальніше про кожного із них.
І залежно від напрямку роботи і відповідь на запитання “чи потрібна айтішнику математика?” буде різною. Та і математика буває різна – матаналіз, дискретна математика, математична статистика, теорія алгоритмів, комбінаторика,теорія ймовірностей, математична логіка, теорія графів та ін. Для кожної галузі справедливим буде твердження, що певний розділ математики є життєво необхідним, а інші знання можуть роками покриватися пилом.
Се-ля-ві ….
Якщо питання в тому, чи є в математиці те, що потрібно знати айтішнику, звичайно ТАК. І навпаки, якщо питання звучить так: “Чи є в математиці те, що айтішнику не потрібно?”, – відповідь також буде ствердною.
Цікаво? Пишіть в коментарях, підготуємо біль розширений матеріал на математичні теми.