Олександр Власенко

В 2021 році у сумській філії Навчального центру PortaOne з’явився ще один куратор – Олександр Власенко. Сьогодні до вашої уваги інтерв’ю з Олександром, його поради щодо навчання на курсах, а також роздуми про те, як побудувати кар’єру в IT.

– Розкажи про свій досвід. Яким був твій шлях до початку викладання у Навчальному центрі PortaOne?
– Пропозицію приєднатися до лав викладачів Навчального центру я отримав ще у далекому 2013-му році, коли тільки-но створювалася філія у СумДУ. Але тоді я не міг її прийняти – бо попереду мене чекало стажування у Німеччині. Коли повернувся, почав працювати на кафедрі комп’ютерних наук, викладав студентам дисципліни, пов’язані із операційними системами та мережами, захистив дисертацію, і ось у 2021-му у мене з’явився другий шанс.

– Які теми викладаєш у центрі? І які з них можеш назвати улюбленими?
– Все, що охоплює програма курсу, – Linux, мережі, бази даних. З приводу улюблених тем – це складне питання. Адже головне для мене, коли всім учасникам подобається сам процес навчання, а це залежить і від студента, його залученості і бажання отримати нові знання. Тоді і важкі теми “заходять” набагато легше.

– Що, на твій погляд, є найбільш складним в навчальному процесі? Як допомагаєш студентам побороти ці складнощі?
– Насправді, вивчити можна все, що завгодно. Якщо ти розумієш, навіщо тобі це потрібно і де ти зможеш ці знання застосувати. І звісно, чим більше різнопланових занять – тим краще. Наш унікальний формат мешапів, наприклад, дуже дієвий і допомагає розкрити потенціал студента. Ми зараз активно працюємо над тим, аби кількість таких занять зростала.

– Студенти Навчального центру PortaOne відрізняються від студентів університету?
– Головне, що відрізняє усіх студентів, це мотивація і причина того, навіщо вони “тут”. Хтось вирішив кардинально змінити своє життя, хтось поглиблює вже раніш набуті знання, а хтось – взагалі “помилився аудиторією” (серед університетських студентів багато тих, кого батьки змусили обрати факультет чи просто не пройшов на ту спеціальність, яку хотів. Звідси – і низька мотивація). В нашому ж Навчальному центрі тих, хто не розуміє, навіщо вчитися, майже немає.

– А що нового ти дізнаєшся від студентів?
– Для викладача студент – це джерело натхнення і причина поглиблювати власні знання. Коли я бачу інтерес в очах, це мотивує мене знайти більш цікаві приклади для пояснення, ще більше зануритися у тему. Це завжди двосторонній процес.

– Твоя особиста думка – чи реально побудувати кар’єру в IT без профільної базової освіти? І що для цього потрібно?
– Звичайно, так. В історії нашого центру вже дуже багато таких прикладів. І перше, що для цього потрібно, – мотивація. Друге – розуміння того, чого ти прагнеш у майбутньому. А далі – нас чекає багато роботи!

– Що ти побажаєш своїм теперішнім і майбутнім студентам?
– Головне – не здаватися після зустрічі із першими складнощами, не боятися озвучувати свої питання і звертатися за допомогою.

Поділитися:FacebookTwitter
Приєднуйся до дискусії!