PortaOne: компанія, куди варто прагнути

Кращі випускники наших курсів отримують пропозицію приєднатися до команди PortaOne та #війтівайті. Щоб у вас було більше стимулів не тільки прийти до нас на курси, а й успішно їх закінчити, розповідаємо чому робота з PortaOne – це те, до чого варто прагнути!

В IT-сфері є три типи компаній: outsource, outstaff і продуктові. Аутсорсери розробляють софт для сторонніх компаній: набирають замовлення, виконують їх, шукають нові, аутстафери надають компанії-клієнту персонал, який працює над продуктом, а продуктові – створюють власні продукти. У кожного типу є і переваги, і недоліки:

  • В аутсорсі і аутстафі, наприклад, можна отримати різноманітний досвід, але при цьому це робота на потік (як правило, виснажлива, без глибокого опрацювання і чіткої методології) і немає можливості відстежувати розвиток власного продукту, отримувати зворотний зв’язок. Найголовніше – там високий ризик закриття проекту, тобто про стабільність співробітникам таких компаній залишається тільки мріяти.
  • А в продуктових компаніях не завжди можна спробувати себе в різних видах технологій, попрацювати з різними мовами програмування – вже точно не вийде перемикатися кожні три місяці, як в аутсорсі. Проте там відмінні можливості для розвитку власної технічної експертизи і професійних навичок, можливість впливати на продукт.

PortaOne –  компанія продуктова, створює софт для телекомунікаційних компаній. Самі співробітники часто порівнюють свій продукт з фургонами піонерів Дикого Заходу: зручний, доступний і відкритий софт від PortaOne дозволяє надавати телеком-послуги навіть там, де раніше це було неможливо або неприпустимо дорого. Якби PortaOne робила машини, це була б Škoda: зручна, доступна, надійна.

Компанію заснували вихідці з Telenor: попрацювавши на телеком-гіганта, колеги побачили недоліки так званого комерційного софта і придумали альтернативу. Комерційний софт – це такий продукт “з коробки”: все начебто працює, але якось незрозуміло: такий собі чорний ящик. Клієнт нічого не може змінити, повністю залежить від постачальника і змушений доплачувати, якщо потрібно, наприклад, додати нові фічі або збільшити число абонентів. А open-source – це софт з відкритим вихідним кодом: клієнт може сам побачити, як там все влаштовано “зсередини” і при бажанні може навіть “прикрутити” щось своє, але у нього, як правило, немає технічної підтримки.

Власне, від комерційної моделі в PortaOne взяли надійність, відмінну підтримку, детальну документацію, а від open-source – можливість самим клієнтам “прикручувати” доповнення (є доступ до вихідного коду, інструменти для підтримки змін, створених клієнтом). Крім того, на відміну від більшості подібних продуктів, PortaOne продає свої продукти з необмеженою ліцензією: сплативши її, клієнти вже не доплачують, коли у них збільшується кількість абонентів або коли виходить оновлення з новими фічами. Це більш чесний підхід, який дозволяє компаніям-клієнтам зростати. Власне тому більшість клієнтів PortaOne говорить про неї, як про свого рівноправного партнера, який підтримує їх зростання і розвиток. Приємно працювати в компанії, яку цінують!

PortaOne була заснована 20 років тому – і з тих пір стабільно розвивається. Тільки задумайтеся: компанія старша за деяких з вас! Стабільність – дуже рідкісна якість в сучасному швидко мінливому світі.

У PortaOne близько 500 клієнтів в 90 країнах світах. Прямо зараз, коли ви це читаєте, через софт PortaOne спілкуються більше ста тисяч чоловік – а за добу це більше 50 мільйонів. Погодьтеся, мати можливість працювати з продуктом, який приносить користь такому величезному числу людей – дуже класно. Крім того, це говорить про надійність і самого продукту, – і компанії.

Власне, засновники компанії – люди з величезним досвідом роботи в телекомі. Топ-менеджери PortaOne – це точно не “малинові піджаки”, які тільки роздають вказівки, а досвідчені фахівці: вони і завдання вміють ставити, і у них точно є, чому вчитися.

А ще, в PortaOne підтримують кар’єрне зростання і є прекрасні приклади: керівник відділу розробки, наприклад, виріс з Duty Support Engineer, глава IT департаменту починав в якості Junior Support Engineer. Чимало випадків і “горизонтального зростання”: коли люди розуміють, що їм цікаві суміжні області, вчаться новому, переходять в інші відділи.

Власний навчальний центр в PortaOne придумали для того, щоб виростити висококласних фахівців. Ми передаємо весь накопичений за 20 років досвід, всю експертизу – щоб ви могли ними стати. Приходьте!

Поділитися:FacebookTwitter
Приєднуйся до дискусії!