Працювати у 18? Легко! І наша сьогоднішня співрозмовниця Дар’я Рудник @rollex_02.13 успішно демонструє таку можливість.
– Дар’я, підкажи, як дізналась про стажування?
Взагалі-то із різних джерел: це і сарафанне радіо, і стенди в Університеті, і дописи в соц.мережах.
– Як наважилась спробувати власні сили? Адже багатьом здається, що першокурсники не конкурентоспроможні.
Сама я, певно, не зробила би перший крок, бо дійсно вважала, що без мінімального досвіду не варто і подаватися на подібні програми. Але знайомі, які раніше вже мали контакт із Навчальним центром PortaOne, наполегливо радили зареєструватися. Тому акцентую увагу – не бійтеся, все можливо, головне – послідовність, наполегливість та бажання вчитися.
– Раніше мала досвід роботи з Лінуксом, мережами, базами даних?
В очі бачила, здається, з відстані пари метрів 🙂 Перший рік навчання в універі також не виявився супер-продуктивним – карантин, дистанційне навчання тощо. Тому можна вважати, що я мала рівно 0 знань по темі. Що в мене дійсно було – це ентузіазм та бажання корисно провести літо. І знання англійської, звісно. Закінчуючи школу, я вже мала рівень B2. Без англійської в IT-галузі дуже важко.
– Чого ти очікувала від програми?
Навіть не знаю 🙂 Було зрозуміло, що будуть інтенсивні заняття, брейншторм кожного дня. Хотіла отримати мінімальний досвід, але і мріяти не могла, що отримаю також і запрошення на роботу.
– Чи були певні хвилювання перед стартом програми?
Звичайно. Дуже бентежила відсутність того самого досвіду. Я не люблю плентатися позаду і бути серед відстаючих, але розуміла, що поруч зі мною у програмі будуть і більш досвідчені студенти. Хвилювало, як вони сприймуть мене, чи зможу я стати частиною команди.
– Скільки часу в тебе займало навчання?
Щодня – 4 години для активних занять. Скажімо так – це обов’язкова частина. Але додатково я витрачала приблизно 2 години – на перегляд відеолекцій (в режимі x2), повторення, запуск команд і конспектування.
– Що виявилось найбільш складним?
Темп. Кожного дня нова тема, нові знання, нові завдання. Це не звичайне навчання, а реальний інтенсив. Навантаження дуже велике, проте сили витрачені не марно.
– Були якісь приємні сюрпризи?
Так, дуже вразив той факт, що стажерів забезпечують обладнанням. Навіть не знаю, як прокоментувати, це супер.
– Що можеш розказати про менторів?
Працювати було легко, невимушено. Я відвідувала ранкову, а іноді – і вечірню групи; обидва ментори дуже доброзичливі і готові допомогти у вирішенні будь-якого питання. Що дуже приємно, мають почуття гумору – команда du у вигляді “DU! DU HAST”….. навіть в складних ситуаціях піднімає настрій 🙂
– Всі твої плани справдилися?
Навіть більше! То був спойлер на початку розмови – я отримала запрошення на роботу і зараз працюю на посаді Junior Support Engineer.
– Є якісь поради майбутнім стажерам?
Чуйте ментора, а не лише слухайте. Адже в багатьох питаннях є натяк на відповідь, вам лишень потрібно самим відшукати вірний шлях. Це набагато крутіше, ніж коли відповідь тобі покладуть у вуха 🙂 Доречі, ділюсь корисним лайфхаком – якщо якась тема виявилась для вас незрозумілою, завжди можна повторно розібрати матеріал із вечірньою групою під керівництвом іншого куратора. І щодо подачі заявки. Чого ви чекаєте? Не варто сидіти і боятися. Краще ризикнути і здійснити свої мрії.
– Даша, що зараз? Як поєднуєш роботу і навчання?
Дуже великий плюс, що є можливість працювати позмінно за графіком «доба через три». Так, доводиться пропускати невелику частину занять, але в мене оформлений індивідуальний план навчання, тому я надолуджую матеріал у вихідні.
Сподіваємось, вам було корисно і цікаво з нами останні 5 хвилин. А якщо бажаєте, щоб і ваша історія успіху стала реальністю, реєструйтеся на наш курс Linux&Networks. Стартуємо в березні 2022!