– Станіславе, розкажіть в двух словах про себе. Особливо цікавить ваш попередній напрямок інтересів і освіти.
Профільної освіти у мене немає, починав навчання я виключно самостійно. І лише з часом помітив, що наразі багато ІТ-компаній організовують безкоштовні навчальні програми. Пройшовши одну з таких програм, я і отримав свій перший досвід в IT в якості веб розробника.
Тож коли подавався на програму від PortaOne Education Center, то мав певні очікування і розуміння процесу.
– Як дізналися про курси і які фактори були вирішальними для прийняття рішення про участь у відборі?
Випадково, насправді. Я моніторив DOU і зреагував на допис про набір, почитав відгуки, звісно :), переглянув програму навчання. Для мене список тем виглядав цікаво, бо якраз включав саме ті темі, які я планував освоїти. Тож довго я не вагався і одразу подав заявку.
– Як оцінюєте свої знання ДО програми і ПІСЛЯ.
Різниця неймовірно велика. Багато речей в Linux були мені незрозумілі, про мережі – взагалі мав лише базове уявлення. Після завершення навчання я теж часто зіштовхуюсь з труднощами в певних моментах, але обсяг моїх знань виріс, з’явилося розуміння процесів, і тепер я знаю, куди рухатись. Вивчити все неможливо, головне – знати, де шукати відповіді.
– Які моменти навчання у PortaOne Education Center припали до душі ?
Напевно як і більшості, мені запам’ятались мешапи. Кожного разу ці практичні задачі були досить стресові, через це інколи забувалась навіть добре знайома інформація. Але моменти, коли я врешті-решт знаходив вирішення проблеми, залишали безліч позитивних емоцій.
– Які ваші враження про методи і формат навчання?
Ми готувались до теми заздалегідь, і на початку заняття ментор робив коротке опитування, аби запевнитись, що студенти правильно зрозуміли ті чи інші аспекти. Так як час не витрачався на подачу матеріалу, ми мали можливість задавати власні питання чи обговорити саме практичні моменти. Я задоволений від формату навчання.
– Ким працюєте зараз? І які знання/навички, отримані в Навчальному центрі, використовуєте в реальному світі для вирішення комерційних задач?
Зараз я продовжую свій розвиток на позиції Junior Support Engineer в компанії PortaOne. І практично все, що ми вивчали, застосовую зараз. Важко виділити щось конкретне.
– Що треба робити студенту, щоб успішно пройти курс?
Бути готовим до труднощів. Не все стане зрозумілим з першого разу, потрібно дати собі час і не здаватись.
Дуже стане в нагоді зробити собі файлик зі списком важливих команд і локаціями конфігураційних файлів, розділених по темам. Скажу, що я такий завів не одразу :), але пізніше це дуже допомагає на мешапах.
– Чи порадите ви своїм друзям/однокурсникам програми Навчального центру?
Безумовно! Це чудова можливість отримати корисні знання, цікавий досвід і завести нових знайомих.
Дякуємо Станіславу за розмову і до зустрічі!