Олег Іваненко – про очікування і реалії програми BAS

Історії успіху випускників Навчального центру PortaOne – це те, чим ми заслужено пишаємося. Адже результати і приклади кар’єрного зростання наших студентів краще за все розкажуть, як ми робимо свою справу.

Наш сьогоднішній герой – Олег Іваненко. Він успішно закінчив літню програму BAS (Become a Support Engineer) і зараз працює у команді PortaOne.

– Олеже, як ти дізнався про існування нашої програми BAS?

Ніякої магії – побачив повідомлення у телеграм-каналі рідної кафедри ІКС. Я – студент Чернігівської Політехніки, спеціальність “кібербезпека”.

– Ти мав якісь релевантні знання на той час? 

Взагалі-то досвіду в мене не було: це був червень 2021 року, і я щойно закінчив лише перший курс. Але проходив різні онлайн-курси (базові по Лінуксу, мережам, кібербезпеці, основам програмування). Вони дали лише теоретичну базу, а ось практичних навичок не мав.

– Чого саме ти очікував від програми стажування? Які цілі переслідував? 

Я, перш за все, хотів незвично провести літні канікули, як кажуть “с пользой дела”. Тому мав намір отримати перший досвід роботи і застосувати теорію на практиці.

– Які твої враження від програми? 

Це було фантастично: кожного дня я дізнавався щось нове. Дуже сподобались мешапи – своєрідні контрольні заліки. Це практичні завдання, які максимально наближені до реальних задач. Тут потрібне все і одразу – і набуті знання застосувати, і логіку включати, вміти шукати інформацію і відкидати ті варіанти, які не призводять до потрібного результату.

– Скільки часу в тебе займала програма ? (Тут ми не використовуємо слово “навчання”, адже наші студенти, які проходять стажування за програмою BAS, отримують офіційне працевлаштування).

Кожного дня 4 години я проводив у Zoom-мітінгах. Після заняття мав домашню роботу і повторював пройдений матеріал. Самостійна робота не була обов’язковою умовою програми, але мені це було необхідно. Більше працюєш – більше отримуєш.

– Що виявилось найбільш важким?

SIP-курс. Якщо з попередніми темами я опосередковано вже стикався, то протокол SIP побачив вперше. Але маленькі труднощі лише надихають, адже я тестував свої можливості і отримував нові знання.

– Розкажи, як проходив зв’язок із кураторами?

Нас було дві групи стажерів, денна (з 9-тої до 13-ї) та вечірня групи (з 14-ї до 18-ї години), і в кожної групи був свій куратор. Я займався зранку під керівництвом Хижняка Андрія. Працювати з Андрієм було дуже легко і приємно. Складні речі він пояснював простими словами, супроводжуючи все наочними прикладами. Це було надзвичайно!

– Твої очікування виправдались? 

Так, цілком. Це було, без перебільшення, найкорисніше літо в моєму житті. Усі поставлені цілі виконав в повному обсязі, адже зараз я працюю в чудовій команді однодумців у PortaOne.

– Що саме ти порадиш майбутнім студентам? Що потрібно, аби успішно фінішувати? І що скажеш тим, хто боїться подати свою кандидатуру для участі у програмі?

Як це не дивно звучить, але для успішного завершення програми потрібна лише ваша наполегливість. На заняттях – уважно слухайте ментора, обов’язково ставте питання, якщо щось виявилось незрозумілим, і дуже раджу – закріпіть пройдений матеріал самостійно.

А подавати заявку зовсім не страшно. Це прості кроки, але вони можуть змінити ваше майбутнє.

Поділитися:FacebookTwitter
Приєднуйся до дискусії!