✅ Вітаємо, представтесь, будь ласка.
Мене звати Володимир Богдан, я студент в НУ “Чернігівська політехніка”, моя спеціальність – комп’ютерна інженерія.
✅ Як дізналися про стажування і які фактори були вирішальними для прийняття рішення про участь у відборі?
Перший дотик із центром – це програма ‘Become a support engineer’ (BaS), про неї я дізнався від друзів, які однозначно сказали, що треба спробувати 🙂 Я пройшов відбір, і далі – стажування. Наступним було стажування ‘Become a developer’ (BaD), про нього я дізнався із телеграм-каналу education-центру.
✅ Ви пройшли обидві програми. Це доволі рідкісне явище, адже напрямки і сфера інтересів зовсім різні. Наскільки очікування від програм виправдались?
Щодо обох програм враження виключно чудові.
BaS дав мені сильні знання по лінуксу та мережам. Такого інтенсивного навчання в мене раніше не було).
BaD – це зовсім інше. Тут зберігається основне правильно – інженер повинен бути якомога більше самостійним, і сам процес досягнення мети повністю в руках стажера.
✅ Як оцінюєте свої знання ДО програми і ПІСЛЯ.
Ці дві програми фактично навчили мене 75% того, що я зараз знаю. Мені дали чудову базу по лінуксу, мережам, навчили командної розробки, показали як працювати і досягати мети самостійно.
✅ Що найбільше запам’яталось із періоду навчання у PortaOne Education Center ?
У BaS – це звичайно мешапи і маленькі ранкові опитування від викладача).
По BaD – розуміння того, що головне – не шляхи і методи досягнення цілі, а результат. Не важливо, яку ти мову використовуєш, головне – досягти мети, і залишити після себе такий код, в якому інший інженер може розібратися за пару хвилин.
✅ Які аспекти навчання виявилися найбільш складними/ несподіваними/ цікавими/ приємними?
Найбільш неочікуваним був підхід викладачів, які справді хочуть тебе навчити. Причому не лише чомусь конкретному, а загалом тим софт-скілам, які дадуть змогу вчитися самостійно і дуже швидко.
✅ Скільки часу займало стажування?
Що BaS, що BaD займали мінімум по 4 години в день. Але перша програма – то був інтенсив з великим обсягом інформації, тож доводилося приділяти додатковий час, щоб краще розібратися.
✅ З ким із менторів працювали і які ваші враження про методи і формат стажування?
На програмі BaS моїм викладачем був Андрій Хижняк. А на програмі BaD – Сергій Долгополов. Що Андрій, що Сергій навчали мислити обʼємно та глобально, а не зациклюватися на якихось помилках.
✅ Ким працюєте зараз?
Як не дивно, я зараз працюю DevOps-інженером в команді iPaaS. Тож, як бачите, шлях до цієї сфери може бути досить нетривіальним.
✅ І які знання/навички, отримані в Навчальному центрі, потрібні вам зараз у реальному світі для вирішення реальних комерційних задач?
Практично всі знання, які отримав на цих програмах, мені зараз необхідні. Але іноді хочеться пройти курс по лінукс знову; є моменти, які вже встиг підзабути).
✅ Що порадите, щоб успішно пройти стажування?
Головне – не здаватися, якщо чогось не розумієш і помиляєшся. Ти для того і потрапляєш на стажування, аби вийти із зони комфорту і навчитися чомусь новому.
✅ Чи порадите ви своїм друзям (однокурсникам, колегам) програми Навчального центру PortaOne?
Звичайно! Я рекомендую обидві програми, бо це можливість отримати справжні знання 🙂