Дружня розмова VS технічне інтерв’ю

Осінь вже невпинно зазирає у віконечко, отже ми починаємо готуватися до нової вступної кампанії. Орієнтовно набір розпочнеться у вересні 2024 р. А зараз – готуємо для вас відповіді на найпоширеніші запитання вступників.

Тому рубрика #portaone_education_FAQ знову в ефірі.

Питання про співбесіду – одне із найбільш популярних у наших заявників. Адже багато хто очікує саме на технічне інтерв’ю – майже кожен день в період вступної кампанії ми отримуємо запитання “Що буде на співбесіді і як до неї підготуватися?”.

Відповідаємо: “Ніяк!”. Готуватися до співбесіди не потрібно.

Співбесіда при відборі на наш безкоштовний курс Linux&Networks – це невеличка розмова-презентація із співробітником нашої компанії. Це другий етап відбору – ми чекаємо на співбесіду усіх заявників, хто виконав умови першого етапу (тестування + тестове). Проходить вона в форматі zoom-інтерв’ю і триває 10- хвилин.

З огляду на те, що ми зацікавлені в якісній освіті наших студентів, під час цього знайомства ми прагнемо досягти декількох цілей:

1) перевірити базову комп’ютерну грамотність. Так, Linux, мережі, бази даних ми вивчаємо з нуля, але ми не вчимо користуватися ПК, браузером тощо. Тобто якщо у заявника виникають труднощі навіть із зміною раскладки клавіатури, ми розуміємо, що навчання на курсах не буде ефективним і рекомендуємо дещо підтягнути свій загальний технічний рівень, навчитися вільно володіти ПК і спробувати себе на наступний сезон.

2) інша сторона медалі – коли майбутній студент вже частково знає матеріал, який ми плануємо вивчати на курсах. Ця ситуація теж моніториться під час бесіди і потребує індивідуального підходу. Як варіант – ми можемо запропонувати участь у нашій програмі стажування Become a Support Engineer або запросити до інтенсивної групи навчання, де ми систематизуємо наявні знання, заповнюємо прогалини і все це – в дуже швидкому форматі і темпі. Такий режим навчання підходить лише тим, хто вже має відповідну базу.

3) також під час співбесіди для нас важливо дізнатися про мотивацію студента і його очікувані результати навчання. Ми хочемо уникнути непорозумінь і ситуацій, коли студент лише після початку навчання розуміє, що курси вимагають щонайменше 20 годин часу на тиждень.

4) і відповідаємо на питання абітурієнта, в тому числі про формат, програму курсу, обсяг матеріалу, можливості працевлаштування тощо.

Отже, головна мета розмови – не тільки протестувати технічну базу вступника, але і встановити відповідність між вашими очікуваннями і нашими можливостями, аби навчання було максимально комфортним і продуктивним.

Поділитися:FacebookTwitter