Як перейти в ІТ з іншої галузі?

Замислюєтеся над тим, аби спробувати свої сили в ІТ? І не дивно, бо ІТ в Україні – перспективна і затребувана сфера, тому перехід в ІТ із інших галузей наразі є звичним явищем.

PortaOne Education Center зібрав для вас декілька порад від айтішників – наших випускників, які допоможуть подолати стартовий бар’єр і кардинально змінити своє життя.

1️⃣ позбудьтеся стереотипів про вік

Побудувати кар’єру в ІТ можна в будь-якому віці. Багато хто лише після 30-ти років нарешті розуміють, чим хочуть займатися на професійній основі. Андрій, 41 рік, випуск 2021.

2️⃣ складіть план кар’єрного розвитку

Універсального плану “як стати айтішником” не існує. Спочатку потрібно визначитися із напрямком, а потім “прокачувати” свої навички. Максим, 28 років, випуск 2021.

Від себе додамо, що серед нас є UI/UX дизайнери, веб-розробники, адміністратори систем, мереж та баз даних, DevOps-інженери, інженери технічної підтримки, аpplication-інженери, тестувальники ПЗ, спеціалісти з кібербезпеки. Існують навіть IT-спеціальності гуманітарного профілю – інтернет-маркетологи, IT-рекрутери, бізнес-аналітики та project-менеджери. Більш детально – читайте в наших дописах за тегом #portaone_education_itcareer і виберіть ту професію, яка максимально відповідає вашим бажанням та скілам.

3️⃣ створіть “фінансову подушку”

На період навчання і пошуку роботи вам потрібно мати заощадження, які дозволять підтримувати звичний рівень життя. Тому наперед порахуйте, яка сума грошей вам необхідна на цей час. Також дізнайтесь, яку мінімальну заробітну плату пропонують компанії джуніор-спеціалісту у вибраній галузі. Це допоможе спрогнозувати, на який дохід ви можете розраховувати після навчання. Тимофій, 32 роки, випуск 2020.

4️⃣ вчасно починайте пошуки роботи

Передивлятися вакансії і вимоги до кандидатів потрібно ще до закінчення навчання. Можна навіть спробувати пройти співбесіду. Якщо ви і не отримаєте офер, хоча б зрозумієте, в якому напрямку рухатися і які теми підтягнути. Олена, 25 років, випускниця 2020 року.

До речі, у кращих випускників нашого Навчального центру питання про працевлаштування не виникає, вони отримують запрошення приєднатися до команди PortaOne.

5️⃣ оточіть себе однодумцями

Навіть якщо серед ваших друзів немає айтішників, варто створити віртуальне IT-ком’юніті навколо себе. Як варіант – заповніть профіль на Linkedin і підпишіться на тематичні сторінки. Олег, 34 роки, випуск 2019.

І наостанок: завжди прагніть більшого. IТ — одна із самих динамічних сфер, де розвиватися і слідкувати за тенденціями потрібно постійно. Тому використовуйте різноманітні можливості для навчання і отримання актуальної інформації – читайте книжки, беріть участь у тематичних вебінарах, мітапах чи конференціях. Тим паче зараз вони в 99% проходять онлайн і доступні більш широкому загалу.

Поділитися:FacebookTwitter
Приєднуйся до дискусії!