Наводимо огляд інструментів для створення ідеального конспекту: чітко, з подробицями та варіантами застосування :ok_hand:
Олексій, доречі, навчання закінчив з відзнакою та вже пройшов стажування в PortaOne, куди його запросили в числі кращих студентів. Так що лайфхак працює! А що вам допомагає краще засвоювати інформацію?
Досить часто таке буває, що на занятті (не важливо, на практичному або лекції) все зрозуміло на стільки, що вже зараз можна відкривати свій youtube канал. По типу freecodecamp і вчити “молодих” інженерів, наприклад, як правильно піднімати реплікацію бази даних. Але проходить кілька днів і вже важко згадати як залогінитися в систему… Із наукової точки зору, таке забування це нормально. Не дарма великий математик казав: “Теорія без практики — мертва, практика без теорії безкорисна і пагубна”. А що робити, якщо практики дуже мало, або вона буде не скоро? Відповідь проста — конспектувати. Саме про це і піде далі мова.
Взагалі, конспектування це дуже індивідуальна справа, комусь зручніше писати на найближчому шматку паперу (а потім шукає їх годинами), а хтось заводить величезні блокноти, а потім як школяр перших класів носить кілограми літератури на оффлайн заняття. Я спробував багато варіантів, але найзручнішим виявився конспектування у онлайн блокноті, а саме в Microsoft OneNote. Там є багато зручних функцій, але далеко не всі знадобляться вам для навчання в VoIP LAB (і в навчання взагалі). Чому я вибрав саме OneNote, а не інші способи конспектування? По перше, це доступність із будь-якого девайсу. Всі “записники” зберігаються в хмарі OneDrive (на сьогодні безкоштовно доступно лише 5Гб, так це мало), це дає змогу читати та писати ваші блокноти в будь-який точці світу навіть із чужого девайсу(головне не забути пароль від обілкового запису microsoft). Зручно використовувати в дні без карантину. Можна було б прийти в свою улюблену аудиторію (ІV-73), зайняти вільний комп’ютер увійти в акаунт і працювати.
Дещо зручніше працювати із OC Windows, хоча для Linux теж є десктопний (неофіційний) додаток P3X OneNote, який майже нічим не поступається офіційним. В крайному випадку можна користуватися браузером.
Функції якими я користуюсь майже щодня:
1. Рисування поверх всього, наприклад рисунку
По можливості встановлюйте невеликий DPI в мишці, для комфортного малювання. Найзручнійший варіант рисування — на планшеті із стилусом (наприклад microsoft surface). Але як правило такі планшети коштують чималих коштів та користуються низькою популярністю.
2. Таблиці
Скоріше за все, більшість із вас, будуть конспектувати команди, які використовували при виконанні лабораторної роботи (щоб потім згадати їх на машапі 😉 ). Дуже зручно вести такий список у вигляді таблиці. Тому, що все знаходиться в одному місці, із коментарями, поділено по темам.
Якщо ви в процесі лабораторної роботи записуєте команди в MS Excel, то OneNote буде зручніший, хоча б тим, що тут за замовчуванням працює автоперенос та можна рисувати по таблиці. В MS Excel потрібно було б редагувати комірки, а це займає багато часу, а його на занятті завжди бракує.
3. Вставка документу
(тільки нікому, який в мене пароль)
Як ви могли здогадатися, при встаці документу, він зберігається в хмарі OneDrive. Тобто в блокноті лише посилання на файл.
4. Пошук інформації
P. S. Відностеся відповідально до ви вибору ієрархії конспекту. Дуже не зручно мати 40+ сторінок в одному розділі, але при використанні онлайн записника завжди можна це виправити.
Далі йдуть речі якими я не часто, але користуюсь:
1. Додавання фото
Я думаю із кожним таке було: відволікся на якусь дрібницю (наприклад, сусід показав мем), потім глянув на дошку, а там – як у сучасного репера на обличчі! І ти розумієш, що встигнути переписати все нереально, а самому таке не відтворити. В такому випадку, зручно зробити фото (звичайно, поки ніхто не бачить 😉 ), і далі рисувати разом із викладачем (або почекати поки викладач все допише, але є ризик, що деякі речі будуть стерті із дошки. Тобто, якщо ви сміливий – то можете спробувати).
Якщо це оффлайн заняття (мрія кожного), то можна так само робити фото чужої консолі або картинки із проектора. Алгоритм простий, зробив фото на смартфоні — на десктопі написав коментарі. Витрачений час — 15 секунд, а користі — як від прогулки на свіжому повітрі, тобто багато
2. Вбудований перегляд відео
(нажаль лайк поставити не можна)
Є один суттєвий мінус для користувачів десктопної версії на Windows та браузерної версії — вбудований плеєр не має повноекранного режиму.
Є також багато інших цікавих функцій, таких як: запис аудіо, формул, чекбокси та інші. Але я поки що не бачив людей, які цим дуже часто користувались.
3. Спільний доступ
Завжди можна поділитися конспектом із другом або подругою, навіть якщо вона(він) на іншому континенті.
При онлайн занятті конспектувати трохи простіше, особливо тим хто має 2 і більше моніторів. Тому якщо у вас на горищі, або у підвалі, або на балконі лежить старий монітор – то це суттєво б спростило навчання і роботу.
Взагалі, чим би ви не користувалися, головне щоб це було зручно для вас. Якщо вам подобається писати все у звичайному блокноті, то це не погано, але, на мою думку, потрібно йти в ногу із часом і обирати тільки найкраще. Я привів приклад OneNote, але є купа інших дуже схожих програм, теж кросплатформених, із підключеною хмарою.
Загальновідомо, що коли людина конспектує щось, то це краще запамятовується. Мабуть всі чули від свого вчителя в школі, що “нехай списують, може хоч щось запам’ятають”. Як би це не здавалось абсурдним, але це правда.
Процес ведення конспекту забирає купу часу, але це того варто. Інколи 30-хвилинна відео-лекція разом з конспектуванням займала більше години, але потім, через півроку (а може і більше) це буде як просто порятунок.
Справжній ІТ-спеціаліст (будь-якого рангу) не може знати все, але він повинен вміти дуже швидко знайти інформацію. Є базові речі, які можна тільки в голові тримати, саме на такі варто звертати особливу увагу в курсі VoIP LAB. Можливо, не все буде виходити на ранніх етапах, але мозок як і м’язи — тренується різними вправами. Головне ніколи навіть не думати складати руки. Подумав — програв.
“А кому зараз легко?”
https://telegra.ph/LifeHack-YAk-zrobiti-shchob-ne-vilіtalo-іz-іnshogo-vuha-11-02